جشنواره فیلم کهربا  

مقررات و آیین نامه

مقررات و آیین­ نامه آثار :

1- کلیه آثار ارسالی باید به صورت DVD ( فرمت MPEG4 (H.264) ) به دبیرخانه جشنواره ارسال و می‌بایست مشخصات کامل به انضمام شماره همراه و نام فیلم و مدت زمان آن بصورت خوانا نوشته شود و پیوست آثار ارسالی گردد.

2 - حداکثر زمان آثار کوتاه 30 دقیقه است.

3- حداکثر زمان آثار بلند ویدئویی 90 دقیقه است

4- از نظر تعداد آثار ارسالی محدودیتی وجود ندارد.

5- ارسال آثار به دو طریق امکان پذیر است:

الف) از طریق سایت جشنواره به آدرس kahrobafestival.com

ب)ارسال اثر بصورت فیزیکی به دبیرخانه جشنواره از طریق آدرس پستی: مشهد - بلوار شهید کلاهدوز – شهید کلاهدوز 30 – موسسه آموزش عالی فردوس – دبیرخانه جشنواره فیلم کهربا - کد پستی 9184915378

6- پس از انتخاب آثار توسط هیئت بازبینی و راه یابی به بخش مسابقه  فرمت آثار باید بصورت DCP باشد که پس از اطلاع رسانی به ارسال کننده ، موظف می‌باشند سریعا به دبیرخانه ارسال نمایند .

بدیهی است به علت تراکم آثار ارسالی و محدودیت زمان، فایل ­های معیوب و یا فرمت­‌های متفرقه به هیچ عنوان در مرحله انتخاب آثار شرکت داده نخواهند شد و عواقب ناشی از آن به عهده ارسال ­کننده است.

 

مقررات بخش فیلمنامه:

1- فیلم­نامه ­های ارسالی باید بصورت کامل و با هر دو فرمت PDF و Word در هنگام ثبت اثر ضمیمه شود.

2- خلاصه فیلمنامه در حداکثر یک صفحه A4 ارائه گردد.

3- از نظر تعداد آثار ارسالی محدودیتی وجود ندارد.

4- در فیلم­نامه­‌های اقتباسی باید منبع اقتباس در صفحه اول فیلمنامه ذکر گردد.

 

شرایط عمومی:

1- شرکت برای عموم همچنین همه فیلم سازان، ادارات، سازمان‌های دولتی و غیر دولتی، مؤسسات و کلیه تهیه کنندگان بخش خصوصی در این جشنواره آزاد است.

2- ثبت نام در جشنواره تنها از طریق سایت جشنواره امکان­پذیر است. بنابراین لازم است درخواست­ کنندگان با مراجعه به www.kahrobafestival.com فرم تقاضای شرکت در جشنواره را تکمیل کرده و آثار خود را ارسال نمایند.

3- آثاری که استانداردهای فنی نمایش را نداشته باشند از بخش مسابقه حذف خواهند شد.

4- دبیرخانه جشنواره مسئولیتی در قبال آسیب ­های ناشی از ارسال آثار نامطلوب از جانب شرکت­ کننده را نمی‌­پذیرد.

5- پس از راهیابی اثر به جشنواره امکان خارج کردن آن وجود ندارد.

6- اخذ تصمیم نهایی درباره موارد پیش ­بینی نشده که در مقررات حاضر لحاظ نشده است و یا ابهامات ناشی از مفاد آن و تغییر در بعضی از مقررات، با دبیر جشنواره است. 

7- دبیرخانه جشنواره ارسال­ کننده اثر را صاحب اثر تلقی می­ کند. در صورت اثبات خلاف آن در هر مرحله، اثر ارسالی حذف شده و مسئولیت حقوقی آن نیز متوجه ارسال­ کننده خواهد بود.

8- نسخه بازبینی فیلم ­ها عودت داده نمی­ شود.

9- دبیرخانه مجاز است آثار بخش ­های مختلف جشنواره را به منظور اطلاع­ رسانی در اختیار صدا و سیما، شبکه ­های اجتماعی و رسانه ه­ای دیگر قرار دهد.

10- با ارسال فیلم به جشنواره فیلم کهربا، تهیه کننده اثر یا نماینده قانونی ایشان به اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی، اختیار و اجازه می‌دهد که فیلم‌های منتخب را فارغ از جنبه انتفاعی و مالی به منظور بهره برداری و نمایش برای عموم استفاده نماید و در این زمینه هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت.

11- آثاری که به بخش مسابقه راه می‌یابند گواهی شرکت از جشنواره دریافت خواهند کرد.

12- تکمیل فرم تقاضای شرکت در جشنواره به معنای قبول آیین نامه و مقررات اعلام شده می­ باشد.

 

توجه: نتایج بازبینی فقط از طریق سایت جشنواره اعلام می‌گردد. ضمنا تاکید می‌شود که مهلت ارسال آثار به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود و در تاریخ اعلام شده، سایت جشنواره بسته خواهد شد.


برای این مطلب امکان ارسال نظر وجود ندارد